Akce RM

Respekt Madam vs. KVIFF 2016
1. –  9. 7. 2016
V roce 2016 byly naše aktivity na Karlovarském filmovém festivalu oficiálně podporovány jak festivalem, tak hotelem Thermal. I díky finanční podpoře firmy Sipral jsme byli schopni zorganizovat bohatý program.

Čtyři komentované procházky měly kapacitu max 80 lidí, diváci se proto museli registrovat předem. Díky tomu víme, že o čtyři procházky komentované Vladimírem 518, Adamem Gebrianem, Rostislavem Šváchou a námi mělo aktivní zájem přibližně 700 lidí. Kvůli vysokému zájmu o procházku jsme ve spolupráci s Kinem bez bariér vymysleli trasu, kterou z 80% byli schopni následovat i vozíčkáři. Výjimkou byl přístup na terasu mezi filmovými sály a přístup do zázemí hotelu po prudké zásobovací rampě, kam jsme se dostali díky osobnímu svolení ředitele hotelu Thermal.

Procházka týmu Respekt Madam po Thermalu byla v angličtině, přesto o ni byl stejný zájem, jako o ostatní akce v češtině. Jak procházka probíhá se můžete podívat ve videu v rámci série „festival highlights“: https://www.youtube.com/watch?v=Vjuer-GUs7Y

Panelová diskuse na téma „Jedno umění“, které se zúčastnil Pavel Klusák, Aleš Najbrt, Michal Froněk, Petr Klíma a Rostislav Švácha. Eva Zaoralová se bohužel z diskuse omluvila, její místo tedy improvizovaně převzala Marie. Diskuse probíhala v tiskovém centrum festivalu a byla zaplněna do posledního místa, v živém přenosu ji na naší Facebookové stráce shlédlo dalších 800 diváků.

Kromě toho jsme ve spolupráci s místní galerií designu Supermarket WC jako téměř jediná organizace na festivalu zorganizovali program pro děti, které čekají na své rodiče v dětském koutku MFF.

Do prostoru F-baru, který je jedním z nejfrekventovanějších míst během festivalu, jsme umístili 4 informační panely o architektuře Thermalu.


Oslava 1. narozenin Respekt Madam
11. 6. 2016
Naše tažení oslavilo v červnu roku 2016 své první narozeniny, které jsme neformálně oslavili v pražské Baráčnické rychtě.

Koncert PSH pro Thermal
26. 3. 2016
V Karlových Varech jsme uspořádali přednášku historika architektury Lukáše Berana o historii hotelu Thermal. Potom následoval koncert PSH.

Pocta České komory architektů Věře Machoninové
14. 12. 2015
19. laureátkou Pocty České komory architektů se stala architektka Věra Machoninová, Respekt Madam se podílel na organiazaci večera. Děkujeme ČKA za fotografie, konkrétně Janu Hrdému.

Dny architektury
3. 10. 2015
V rámci Dnů Architektury jsme pobíhali kolem Thermalu a vyprávěli o jeho historii i současnosti. Přednášku vedli architekti Pavel Směták a Jaroslav Wertig společně s architektem a historikem Petrem Vorlíkem. Díky všem co se přišli podívat, poslouchat a diskutovat!

Fotky nám poskytl Ondřej Pokoj z Galerie Jaroslava Fragnera. Velké díky patří i jemu.

 

 

Procházka Vladimíra 518 po hotelu Thermal
8. 7. 2015

Při Karlovarském filmovém festivalu jsme zorganizovali sérii komentovaných prohlídek hotelu. Kromě Radomíry Sedlákové a Adama Gebriana prováděl fanoušky architektury manželů Machoninových i Vladimír 518. Svojí prohlídku zakončil krátkou přednáškou o architektech v klubu Aeroport.

 

Přednáška v Aeroportu při KVIFF
6. 7. 2015

Vladimír 518, Radomíra Sedláková, Lukáš Beran, Petr Vorlík a Svatopluk Zídek mluví o minulosti a současnosti hotelu Thermal.

 

Respekt Madam vs. Containall Stalin
20. 6. 2015

První guerrilová akce Respekt Madam v červnu 2015. Přednášky na podporu hotelu Thermal od historika architektury Lukáše Berana, moderátora Jakuba Železného a stavebních inženýrů Thermalu Svatopluka Zídka a Ivana Hačkajla.