#7

Naše loňské prohlídky hotelu Thermal, které jsme v době akutního ohrožení hotelu organizovali při Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, se dostaly do ročenky „Česká architektura 2014-2015“. Vzhledem k neoficiálnímu, improvizovanému duchu našich aktivit si tohoto uznání velmi vážíme.

Bohužel se autoři ročenky při psaní textu dopustili chyby, kdy za organizátory akcí iniciativy Respekt Madam označili manžele Kordovské. Upozorňujeme, že veškeré kroky, které se týkají snahy popularizovat a ochraňovat hotel Thermal vycházejí od sourozenců Marie a Jana Kordovských, vnoučat manželů Machoninových. Součástí týmu je pak i Matěj Polák a Pavel Směták. Manželé Kordovští nemají s aktivitami sdružení Respekt Madam nic společného a nepodílejí se na organizaci našich akcí.

Ing. Arch. Jaroslav Sládeček, který text psal, nám poslal následující vysvětlení: „Chyba je na mé straně. Když jsem se pídil po informacích, kdo stojí za aktivitou Respekt Madam, jedinou stopou, kterou jsem našel, byla poslední řádka na Vašem webu https://respektmadam.cz/, kde je uvedeno, “Za Respekt Madam tým, Marie Kordovská & Jan Kordovský”. Vycházel jsem ze svého povědomí o ateliéru “Kordovská nebo Kordovský s.r.o.” ktery jsem kdysi objevil když jsem se pídil po historii tvorby architekta Luboše Paty. Věděl jsem tedy že existují architekti manželé Kordovští a automaticky jsem si spojil, že se jedná právě o ně. Že jde o aktivitu až dalšího kolene vnoučat mě nenapadlo a je moje chyba, že jsem si neuvědomil, že to může být až takto komplikované a neověřil si křestní jména.

Omlouvám se za jakékoli možné nepříjemnosti, které jsem tímto způsobil a přeji hodně sil do dalších aktivit.“

Znovu děkujeme za zmínku v ročence. Za nedostatek informací na našem webu se omlouváme a v nejbližších dnech jej doplníme.