#3

Během Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary máte možnost poznat hotel Thermal ve svém živlu – jako festivalový palác. V průběhu celého týdne jsme pro vás připravili přednáškové odpoledne a tři procházky po okolí Thermalu s rychlým nahlédnutím do interieru. Všechny procházky sice povedou podobnou trasou, ale vždy se na budovu bude nahlížet z jiného úhlu.

Vzhledem k vytíženosti budovy během festivalu je na prohlídky interieru pouze omezený počet 40 míst. Na procházky po exterieru může přijít kdokoliv, ale zájemce o nahlédnutí do interieru prosíme, aby si místa rezervovali na e-mailu respektmadam@gmail.com. Do mailu, prosíme, napište jméno, počet osob a den, kdy chcete na procházku jít.

Na pondělní přednášky v Aeroportu je vstup volný.

PONDĚLÍ 6. 7. 16:30-18:00
Kurátorka Národní galerie Radomíra Sedláková ukáže, jak Thermal pracuje s prostorem kolem sebe a jak funguje v porovnání s ostatní zástavbou Karlových Varů. Sraz v 16:30 u pošty.

V pondělí se také od 17:30 v klubu Aeroport uskuteční přednáškové odpoledne. Lukáš Beran představí dílo manželů Machoninových. Bude se zejména věnovat veřejné soutěži na hotel Thermal. Petr Vorlík popíše současný stav hotelu a stavbyvedoucí bazénové části komplexu Stanislav Zídek zavzpomíná na spolupráci s manželi Machoninovi. V rámci uvolněné atmosféry si také budete moci promluvit s Radomírou Sedlákovou a Vladimírem 518.

STŘEDA 8. 7. 17:00-18:30
Vladimír 518 na příkladu hotelu Thermal představí dílo manželů Machoninových.
Sraz v 17:00 před vstupem do hotelu Thermal.

PÁTEK 10. 7. 17:00-18:30
Kritik architektruy Adam Gebrian v mezinárodním kontextu porovná Thermal s podobně kontroverzními budovami a vyzdvihne jeho zásadní kvality.
Sraz v 17:00 před vstupem do hotelu Thermal.