#15

Letos hotel Thermal slaví 40. výročí od otevření, narozeniny ale neslaví ani vedení hotelu Thermal, ani karlovarský filmový festival. My, vnoučata architektů Machoninových, kteří hotel Thermal projektovali, bychom na toto „nechtěné výročí“ přesto rádi upozornili.

V současné době je Thermal už po několikáté ohrožen neautorizovanými rekonstrukcemi, jejichž plány momentálně vytváří projekční kancelář bez architekta. Hotel Thermal patří ministerstvu financí, je tedy veřejný majetekem. Jedním z našich cílů je rozšířit povědomí o architektuře Thermalu mezi neodbornou veřejnost. Během letošního festivalu chceme připomenout 40. výročí Thermalu, rozšířit #Thermal40 na sociálních sítích a upozornit na původní architekturu a velkorysé vize, které do domu naši prarodiče vložili. Prosíme Vás tedy, jestli byste nemohl/a natočit krátké video na telefon, popřípadě poslat jakoukoliv fotku s textem a popřát hotelu Thermal k 40. narozeninám. Jakou budoucnost si podle vás zaslouží? Přijímáme pozitivní i negativní komentáře, důležité pro nás totiž je, aby se letos během karlovarského festivalu nemluvilo pouze o filmech, ale i o domě, ve kterém se promítají.

Spolu s mým bratrem jsme před dvěma lety převzali štafetu naší babičky, která se za svá autorská práva soudila už od 90. let. Snažíme se docílit toho, aby se z hotelu Thermal stala památka a při jeho rekonstrukci byla respektována práva naší babičky. Toho se momentálně snažíme dosáhnout právní cestou.