#17

Vnoučata architektů Machnoninových již po třetí představují Thermal na KVIFF

„Hotel Thermal v Karlových Varech není komunistické monstrum, ale jedno z nejvýznamnějších děl české architektury šedesátých a sedmdesátých let.“ To tvrdí nejenom přední historici architektury, ale zejména vnoučata manželů Machoninových, Marie a Jan Kordovští, kteří v rámci svojí iniciativy Respekt Madam hájí dílo svých prarodičů. Stejně jako poslední dva roky, i letos pořádají několik akcí během karlovarského filmového festivalu.

Sobota 1. 7.
Sochař Pavel Karous povede komentovanou procházku po uměleckých dílech v okolí Thermalu. V době, kdy se hotel Thermal stavěl, muselo jít 1–4% z rozpočtu stavby na umělecká díla. Manželé Machoninovi proto spolupracovali s nejvýznamnějšími umělci své doby, jako byli například duo Libeňský–Brychtová, René Roubíček, Miloslav Chlupáč a další. Akce začíná v 15 hodin před poštou naproti hotelu Thermal.

Pondělí 3. 7.
Hotel Thermal letos slaví 40. výročí od otevření, na tuto událost ale neupozorňuje ani vedení hotelu, ani karlovarský festival. Vnoučata architektů Thermalu se proto rozhodli oslavit 40. narozeniny hotelu sami, ve spolupráci s klubem Aeroport.

PROGRAM:

20-21h Přednáška skupiny Respekt Madam o architektuře hotelu Thermal.

21-22h – Happening – oslava 40. výročí od otevření hotelu Thermal

Popřejte s Respekt Madam Thermalu k narozeninám! Natočte video na mobil nebo použijte fotku s textem a pošlete Thermalu přání na sociálních sítích s #Thermal40. Thermalu můžete popřát i ručně psaným vzkazem v Aeroportu.

22h Afterparty

dj Myslivec

Floex

Středa 5. 7.
Vnoučata manželů Machoninových, Jan a Marie Kordovští, povedou komentovanou procházku po okolí hotelu Thermal. V rámci procházky představí historii Thermalu, důvody proč Thermal ve Varech stojí, proč je tak obrovský a co tam také mohlo stát místo něj. Zároveň vysvětlí, co by se s Thermalem mělo dít v budoucnu. Akce začíná v 15 hodin před poštou naproti hotelu Thermal.

Čtvrtek 6. 7.
Komentovaná procházka Marie a Jana Kordovského v angličtině. Akce začíná v 15 hodin před poštou naproti hotelu Thermal.